Hakkında

Eğitim hakkındaki düşüncelerinizi sosyal medyada paylaşmak istiyor musunuz?  Sosyal medyada eğitim konuşmaları #egtkonus Çarşamba akşamları 21:00’da sizlerle. 

#egtkonus nedir ? 

#egtkonus sosyal medya üzerinden eğitim ile ilgili konuları tartışmak ve kişisel gelişim ağınızı genişletmek amacıyla oluşturulmuştur. Her #egtkonus’un farklı bir konusu ve moderatörü olmaktadır. Moderatör tartışılmasını istediği konu hakkında www.egtkonus.com sitesi üzerinden en fazla 3 soru paylaşıp, tartışmayı bu sorular çerçevesinde yönlendirmektedir.  Moderatör isterse konu hakkında tartışma öncesinde makale, video yayınlamaktadır.

Katılımcılar moderatörün sorduğu sorulara, paylaştığı görüşlere cevap vermek ve görüş bildirmek  için  chat kurallarına uyarlar. Örneğin moderatör 1. soruyu S1 ile başlayarak sorar ve  katılımcılar bu soruya cevap vermek için C1 ile başlayıp iletinin sonuna #egtkonus yazarlar.

Her haftanın sonunda tartışlan konu , -varsa- konu ile ilgili makale, sorular ve her soruya verilen cevaplar www.egtkonus.com sitesinde yer alır.

#egtkonus’u Twitter üzerinden kolay takip edebilmek için Twitter araçlarıyla ilgili yazmış olduğumuz “En Çok Kullanılan 5 Twitter Aracı” yazısını okuyabilirsiniz.

Bu tartışmaların eğitim sevdası uğruna çabalayan kişilere faydalı olması dileğiyle…