egtkonus-tarih

02 Aralık 2015 Çarşamba 21:00

egtkonus-konu

Türkiye’de Çocuk Eğitimi

egtkonus-moderator

Cana Meltem YÖNEY – YavrucakNet – @yavrucaknet

egtkonus-sorular

S1: Öğretmen, ebeveyn olarak nasıl bir çocuk yetiştirmek istiyorsunuz?
S2: Ailenin, okulun, öğretmenin, kültürün, çevrenin çocuk eğitimine etkisi nedir?
S3: Anne-baba ve öğretmen olarak çocuk eğitimindeki temel kuralları ne kadar uyguluyoruz?

egtkonus-modhakkinda

yavrucaknet

Cana Meltem Yöney – YavrucakNet

Cana Meltem YÖNEY 1978 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Özel Kalamış Lisesi’nde tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünü dereceyle bitirdi. Yüksek lisansını Yeditepe Üniversitesi’nin Eğitim Yönetimi ve Denetimi bölümünde tamamladı, “Eğitimde Bilgi Yönetimi” konusunda tez çalışmasını yaptı.

Profesyonel hayatına 2000 yılında Saint Joseph Lisesi Eğitim Vakfı Özel Küçük Prens Anaokulu’nda rehber öğretmen olarak başladı; aynı kurumda altı yıl rehber öğretmenliğin ardından iki yıl müdür yardımcılığı ve dört yıl okul müdürlüğü yaptı. Yavrucak.net sitesi ile anne-babalara çocuk eğitimi hakkında kısa, net, kolay anlaşılır bilgiler vererek bu konudaki püf noktaları paylaşmayı ayrıca; Avrupa’dan getirdiği çocuk kitapları ve interaktif kitap uygulamaları ile eğitime katkıda bulunmayı amaçlayan Cana Meltem YÖNEY; çocuk gelişimine ve eğitimine yönelik çalışmalarına 2012 yılından beri Paris’te devam etmektedir.

Cana Meltem YÖNEY’in Yavrucak.Net Annelik Kitapları serisinden “Çocuğum Neden Yemek Yemiyor?” ve “Okul Seçim” ile  Yavrucak.Net Eğitim Kitapları serisinden “TEOG1 Fransızca Soru Bankası” adlı üç kitabı bulunmaktadır.